Rekomendacijos

 • Žieminės padangos. Jas automobilis privalo „avėti“ nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. Svarbu atkrepti dėmesį ne tik į padangos protektoriaus gylį (ne mažiau kaip 3 mm.), tačiau ir į tai, ar protektorius viedonai nusidėvėjęs per visą padangos plotą (jei padangos nėra naujos), į padangos amžių (rekomeduojame naudoti ne senesnes nei 5 metų padangas), ar padangos ant vienos automobilio ašies yra vienodo protektoriaus ir į kitus parametrus.

  Akumuliatoriaus baterija. Automobilio akumuliatoriaus bateriją būtina patikrinti prieš kiekvieną žiemą ar dažniau. Testerių pagalba galima pamatuoti (nustatyti) ar pati akumuliatoriaus baterija yra tinkama naudoti, o taip pat ar automobilio generatorius pakankamai įkrauna akumuliatoriaus bateriją.

  Žvakės. Uždegimo (benziniuose varikliuose) arba kaitinimo (dyzeliniuose varikliuose) žvakės yra labai svarbus elementas, apie kurį prisimename tik tuomet, kai šaltą rytą nepavyksta užvesti automobilio variklio. Todėl laiku patikrinius žvakių būklę, galima išvengti nemalonumų.

  Aušinimo sistemos termostatas. Apie 80 proc. šios detalės gedimų pasitaiko būtent šaltu metų laiku. Prieš žiemą patikrinkite termostato būklę ir reikalui esant pakeiskite jį nauju.

  Žieminis langų plovimo skystis. Esant neigiamai lauko temperatūrai, būtina naudoti žieminį (neužšalantį) langų plovimo skystį. Laiku nepakeitus šio skysčio, vasarinis gali tiesiog užšalti ir sugadinti tiek šio skysčio bakelį (šalantis vanduo plečiasi), tiek ir skysčio purkštukus bei siurbliuką. Patarimas: kuomet į langų plovimo bakelį įpilate žieminio langų plovimo skysčio, būtinai gerai apipurkškite priekinį ir galinį stiklus bei žibintus (jei yra plovimo mechanizmai), nes skysčio žarnelėse lieka prieš tai buvęs vasarinis langų skystis, todėl spustelėjus šaltukui, jis gali užšalti, nepaisant to, kad pačiame bakelyje yra jau žieminis skystis.

  Kiti automobilio agregatai. Žinoma, artėjant žiemai, pravartu patikrinti ir kitus automobilio agregatus. Tinkama pakabos (ypač amortizatorių ir spyruoklių), važiuoklės, stabdžių, šildymo ir apšvietimo sistemų, stiklo valytuvų būklė gali užtikrinti malonų automobilio eksploatavimą be rūpesčių.

2011-2015 UAB eSERVISAS.eu Visos teisės saugomos.